Автоекспертиза

Що таке автоекспертиза. 
Хочете дізнатися більше про автоекспертизу?

Автоекспертиза (авто-товарознавчої дослідження) оцінює стан автомобіля і його технічні характеристики.

Автоекспертиза необхідна в двох випадках: або для незалежної оцінки автомобіля, або для оцінки пошкоджень автомобіля після ДТП.

 

Чому саме НЕЗАЛЕЖНА оцінка автомобіля?

У більшості випадків, для оцінки автомобіля після ДТП (аварії), страхова компанія направляє Вас в оціночні фірми, з якими вона співпрацює на договірній основі. Але така компанія не може вважатися незалежною. Проводячи оцінку після ДТП у такої «незалежної» оціночної фірмі, Ви автоматично потрапляєте в абсурдну ситуацію: боржник (СК) визначає величину свого ж боргу. З наслідками такої оцінки зіткнулися за останні роки майже всі автовласники автомобілів, які потрапляли в аварію (ДТП).

Найчастіше незалежна автоекспертиза проводиться у разі заподіяння шкоди транспортному засобу:

 • У результаті ДТП. Найпоширеніший випадок;
 • В результаті стихійного лиха;
 • У результаті хуліганських дій сторонніх осіб.

Крім того, незалежну автоекспертизу необхідно проводити у разі оскарження результатів оцінки страхової компанії. Робити це може як винуватець ДТП, так і потерпілий. Найчастіше експерти страхової компанії занижують вартість отриманого збитку, оскільки не секрет, що на сьогоднішній день Україна є збитковою галуззю в сфері автострахування. На сьогоднішній день все більше і більше страхових компаній відмовляються від співпраці з «місцевими» експертами в регіонах, всі розрахунки по збитку здійснюються експертами в «головних» офісах м. Києва, м. Дніпропетровська і т.д. Як думаєте чому так відбувається? Адже в кінцевому підсумку страховики перейшли на таку експертизу вже точно не для того, щоб виплатити своїм клієнтам більше, ніж виплачували раніше. Страхові компанії прагнуть заощаджувати, занижувати, більше ремонтувати, а не міняти повністю деталі. Тому все частіше виникає необхідність в незалежній автоекспертизі, до того ж потерпілий не зобов'язаний надавати пошкоджений автомобіль до страхової компанії для визначення збитків, а може сам організовувати незалежну автоекспертизу після аварії так як найчастіше не пов’язаний з страховиком будь-якими договірними зобов’язаннями.

Оцінка вартості збитку транспортного засобу проводиться у такому порядку:

 • Укладання договору про проведення автоекспертизи;
 • Встановлення точної дати і місця проведення огляду транспортного засобу;
 • Складання та відправка спеціальної телеграми-запрошення. На огляд транспортного засобу запрошуються учасники ДТП і страхова компанія. Телеграма повинна бути відправлена не пізніше, ніж за 3 робочих дні (якщо адресати з того ж регіону) і 5 календарних днів (якщо адресати з іншого регіону) до дати проведення автоекспертизи;
 • Проведення автоекспертизи;
 • Складання акту огляду транспортного засобу. До акта повинні додаватися фотографії пошкоджень. Обов'язкова вимога - на кожній фотографії повинен бути присутнім державний реєстраційний номер транспортного засобу;
 • Проведення розрахунків за визначенням вартості отриманого збитку. Всі розрахунки повинні бути проведені за три робочих дні. Результати розрахунків заносяться до звіту;
 • Отримання замовником звіту за фактом оплати автоекспертизи;
 • Складання акту здачі-отримання послуг автоекспертизи.

Процес автоекспертизи можна розділити на два етапи. На першому здійснюється безпосередньо огляд і фотофіксація технічних пошкоджень транспортного засобу, на другому - оцінка збитку, отриманого транспортним засобом.

Всі результати вносяться у звіт, який віддається на руки клієнту. Звіт, поряд з іншими документами, повинен бути представлений страховій компанії. Зі свого боку, страхова компанія повинна оплатити ремонт транспортного засобу в обсязі, затвердженому авто експертизою (авто-товарознавчим дослідженням). Оплачується також витрати клієнта на проведення автоекспертизи та інші супутні витрати (евакуатор, телеграми).

Яких-небудь умов, за якими оплачена потерпілою особою вартість послуг автоекспертизи не включається до складу збитків, що підлягають відшкодуванню, у чинному законодавстві України немає.

Оцінка автомобіля необхідна не тільки після ДТП, але і в інших випадках:

 • Страхування транспортного засобу;
 • Укладення угод купівлі-продажу;
 • Розділ майна;
 • Списання з балансу підприємства;
 • Оформлення спадщини;
 • Викрадення ТЗ;
 • З'ясування заставної вартості транспортного засобу при оформленні кредиту.

У всіх ситуаціях найважливішими чинниками оцінки транспортного засобу є професіоналізм і незалежність експертів-оцінювачів компанії "Латунія". Ви маєте можливість викликати незалежного експерта та замовити експертний огляд автотранспортного засобу прямо зараз.

 

Автоекспертиза в страхуванні.

Рано чи пізно кожен власник авто стикається з проблемою, пов'язаною з авто страхуванням. І природно перед кожним стає актуальне питання: страхувати або не страхувати автомобіль?

Це питання є актуальним з тієї причини, що не всі страхові компанії прагнуть швидко виплачувати матеріальні збитки та шукають ті чи інші причини для того, щоб не здійснювати виплату.

Авто власники, ситі такою практикою, само собою, намагаються вирішити всі мирним шляхом і врегулювати проблеми самостійно, без втручання третьої сторони. Але, у зв'язку з тим, що не кожен на таке згоден, проблема виникає все частіше.

Щодня на дорогах трапляються аварії, і незалежна автоекспертіза дтп, здатна врегулювати конфлікт між авто-власниками. Експертиза авто займає чимало часу, а результат вельми задовільний. Як правило, власники автомобілів задовольняються результатами автоекспертізи автомобіля, яку робила страхова компанія, але деякі авто власники вирішуються на зустрічну, незалежну експертизи автомобілів. Незалежна експертиза дозволена і відповідає всім законам України, і якщо ваш автомобіль застрахований, але своєму агентству ви не особливо довіряєте, то проведення незалежної експертизи - ваше право! Страхові агенти зобов'язані прийняти результат, і виплатити вам матеріальний збиток. Залежно від вибору варіанту страхування (ОСАЦВ, КАСКО та інші), варіанти виплати так само відрізняються один від одного.

Експертиза авто виконується максимум два рази (вами і зустрічна експертиза від третьої особи), після чого, якщо обидві сторони не прийшли до єдиної думки - справа передається на розгляд суду. Візьміть на замітку той факт, що ряд страхових компаній не доводять справу до суду, тим самим виплачують всю суму по зустрічній експертизі автомобіля. Інше питання полягає в чесній страхової кампанії по відношенню до свого клієнта. 
Незалежна експертиза автомобілів уже міцно засіла в наше життя, так як довіра пропадає до компаній і агентствам. Люди вважають за краще зробити все самим, хай і за трохи більшу суму, зате об'єктивно!!

Наші професійні експерти авто-товарознавці нададуть Вам необхідні послуги з проведення огляду пошкодженого транспортного засобу з фотофіксації та забезпеченням виклику інших учасників ДТП та зацікавлених осіб на місце огляду для участі в ньому, складання дефектної відомості та видачі акту авто-товарознавчої дослідження.